مسابقات والیبال کاپ اروپا (CEV Cup) با 6 دیدار در مرحله یک‌هشتم نهایی پیگیری شد و تیم‌های گرین یارد ماسِیک بلژیک و نیش صربستان که بازیکنان ایرانی دارند، از جمله فاتحان این مرحله بودند.

در یکی از این دیدارها، تیم‌های گرین یارد ماسِیک بلژیک با آنکارا اسپور توتو ترکیه به مصاف یکدیگر رفتند که نماینده بلژیک سه بر صفر با امتیازهای 25 بر 18، 25 بر 18 و 25 بر 21 به پیروزی رسید. جواد کریمی و امیرحسین اسفندیار دو ملی‌پوش ایرانی ماسِیک، به ترتیب چهار و هشت امتیاز در این مسابقه به دست آوردند. گرین یارد ماسیک بلژیک در مرحله یک‌چهارم نهایی کاپ اروپا با گواگواس اسپانیا روبه‌رو خواهد شد و در صورت شکست این تیم، در جمع چهار تیم برتر اروپا قرار خواهد گرفت.

در دیگر مسابقه این مرحله، تیم پولونیای انگلیس با نیش صربستان بازی کرد که نماینده صربستان سه بر یک به پیروزی رسید. نیش در ست نخست 25 بر 22 مغلوب نماینده انگلیس شد اما در ست‌های دوم تا چهارم با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 20 و 25 بر 21 حریف خود را شکست داد و به مرحله یک‌چهارم نهایی کاپ اروپا صعود کرد. بردیا سعادت با 24 پوئن، امتیازآورترین بازیکن این دیدار بود و احسان رجائیان داور ایرانی مقیم فرانسه نیز به عنوان داور اول قضاوت دیدار دو تیم پولونیای انگلیس و نیش صربستان را بر عهده داشت.

تیم نیش صربستان در مرحله یک‌چهارم نهایی کاپ اروپا به مصاف مون‌پلیه فرانسه خواهد رفت.