پرسپولیس و نساجی لغو شد، دیداری که قرار بود عصر فردا در قائم‌شهر برگزار شود اما حالا به زمان دیگری موکول شده است. تا دیروز پرسپولیسی‌ها و مسئولان سازمان لیگ سخت در تلاش بودند تا این بازی را در تهران برگزار کنند و از همین‌رو پیشنهاد جا‌به‌جایی بازی‌های رفت‌و‌برگشت را به مدیران نساجی ارائه دادند اما در نهایت با مخالفت آنها تصمیم به لغو بازی گرفتند. خیلی‌ها می‌گویند پرسپولیس از ترس چمن مصنوعی و مصدومیت‌های احتمالی بازیکنانش اصرار به لغو بازی داشته اما عده‌ای هم هشدار کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دلیل اصلی این موضوع می‌دانند. در روزهای اخیر شایعه شده این احتمال وجود دارد پرسپولیس حتی در صورت داشتن یک‌ کرونایی هم از فینال کنار گذاشته شود و با توجه به همین شایعه گفته می‌شود پرسپولیس از ترس سفر و ابتلای بازیکنانش به کرونا اصرار به انجام بازی در تهران داشته است. برای روشن شدن بهتر ماجرا شاید بهتر باشد کمی به عقب برگردیم و نگاهی به بخشی از صحبت‌های گل‌محمدی در نشست مطبوعاتی پیش از بازی با شهرخودرو داشته باشیم. گل‌محمدی در این کنفراس در واکنش به درخواست لغو بازی‌های پرسپولیس گفت:«چنین درخواستی نداشتیم و از سازمان لیگ هم به دلیل همکاری خوب تشکر می‌کنم. فقط خواستیم دیدار آخر ما با ذوب آهن یک هفته قبل از دیدار لیگ قهرمانان باشد. سه مسابقه‌ای که تا بازی نهایی لیگ قهرمانان پیش رو داریم، به ما کمک می‌کند تا به شرایط بازی برگردیم. البته باید خیلی هم مراقب باشیم تا در این شرایط کسی کرونا نگیرد و مشکلی برایش ایجاد نشود. بازی‌های لیگ برای قرار گرفتن در شرایط مسابقه و آمادگی خوب در دیدار فینال به ما کمک می‌کند.»

نگاهی به این جملات نشان می‌دهد یحیی گل‌محمدی صراحتا تاکید کرده خواهان لغو بازی‌ها نیست اما واقعیت ماجرا این است که پرسپولیس و گل‌محمدی، همان قدر که دوست ندارند بازی‌های شان لغو شود، همان قدر هم دوست ندارند برای برگزاری مسابقات راهی شهرستان شوند چراکه به درستی این احتمال را می‌دهند که به واسطه ابتلای تعدادی از بازیکنان و کادر پزشکی به بیماری کرونا، دیدار فینال را از دست بدهند. کما این که در همین بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، دروازه‌بان تیم اولسان هیوندای کره جنوبی به دلیل ابتلا به کرونا در اردوی تیم ملی کشورش در اتریش و همین‌طور سه بازیکن دیگر این تیم به دلیل حضور در همان اردوی تیم ملی کره جنوبی در اتریش که محیط آن آلوده به کرونا بوده، با وجود تست منفی PCR پیش و پس از ورود به قطر، وارد قرنطینه ۱۴ روزه شدند. از این رو اگر هر کدام از بازیکنان پرسپولیس دچار این مشکل شوند، دیدار فینال را کاملا از دست خواهند داد. لغو دیدار پرسپولیس و نساجی بهترین نمونه برای تائید این ادعاست.

پرسپولیس طبق اعلام گل‌محمدی دوست دارد با نساجی بازی کند اما در تهران. به همین دلیل نیز ابتدا از این باشگاه مازنی خواست تا در تهران حاضر شده و بازی رفت را در پایتخت برگزار کند. درخواستی که با مخالفت تیم حریف مواجه شد و حالا ممکن است بازی با ذوب آهن نیز با توجه به این که هفت نفر از اعضای این تیم به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، برگزار نشود که در این صورت پرسپولیس برخلاف نظر یحیی بدون برگزاری هیچ مسابقه‌ای در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا خواهد کرد.