سپاهان بعد از یک پیروزی خیلی خوب در خانه العین این بار در خانه السد، حریف قطری‌اش یک بازنده تمام‌عیار بود. تیم امیر قلعه‌نویی سه گل خورد در حالی که پیام نیازمند، دروازه‌بانش دومین نمره متریکا در میان بازیکنان سپاهان را گرفت و ۶ بار تلاش مهاجمان السد را در گل‌زنی ناکام گذاشت. این بازی را با پنج نکته متریکا مرور کنید.

السد در روزی سپاهان را قاطعانه برد که در روند لحظه به لحظه بازی هم این برتری دیده می‌شد. بر اساس داده‌های متریکا، 59 درصد توپ در اختیار میزبان بود. السد هر کار که خواست کرد و از راه‌های مختلف دروازه سپاهان را تهدید کرد. این تیم 9 برابر زردپوشان شوت در چارچوب داشت و سپاهانی که هفته قبل العین را در هم کوبیده بود، این بار فقط یک شوت در چارچوب داشت که آن هم بی‌ثمر بود.

در آماری عجیب که متریکا به ثبت رسانده، مدافعان سپاهان فقط در چیزی نزدیک به 43 درصد از نبردها برابر مهاجمان السد برنده بودند. این آمار نشان می‌دهد که چرا سپاهان، مغلوب و مقهور السد شد. فقط 9 نبرد از 25 نبرد بین مدافعان سپاهان و مهاجمان السد را بازیکنان ایرانی بردند. آن هم در شرایطی که خط دفاع سپاهان بازیکنان توانایی دارد و دو مهاجم السد هم قطری بودند، نه بازیکنی با تراز بالاتر از آسیا. کیفیت بازیکنان قطری به مراتب بالاتر از مدافعان ایرانی بود و نتیجه‌اش هم در پایان بازی روشن شد.

شایان مصلح به اجبار و در نبود نیروی کافی، در مرکز خط دفاع سپاهان قرار گرفته است. اگر دریبلی که روی گل سوم خورد را کنار بگذاریم عملکرد او آن هم در شبی که خط دفاع سپاهان فشار بسیار زیادی را متحمل شده بود قابل دفاع است. به طور کلی خط دفاع سپاهان 9 نبرد را در این بازی برد که پنج تا از آنها سهم مصلح بوده است. شایان بهترین نمره متریکا را هم بین چهار مدافع سپاهان گرفت (6.56). بر اساس آمار متریکا، او بین همه بازیکنان سپاهان بیشترین نبرد و بیشترین عملکرد دفاعی (11) را داشت.

 همان دقیقه یک بازی، پیام نیازمند یک مهار خیلی خوب داشت. شب تلخ و تاریک سپاهان می‌توانست از همان دقیقه ابتدایی شروع شود. او 6 مهار داشت و بعد از حسینی بهترین نمره متریکا را بین بازیکنان سپاهان گرفت (7.50). این بهترین نمره دروازه‌بانان ایرانی‌ حاضر در لیگ قهرمانان آسیا است. نیازمند هفته قبل هم بهترین دروازه‌بان شده بود. نیازمند مانع از آن شد که سپاهان در پایان هفته دوم، تفاضل گل منفی داشته باشد.

 محمدرضا حسینی بهترین نمره متریکا را بین همه بازیکنان سپاهان گرفت (7.60). آمار ثبت شده از او در متریکا هم قابل توجه است. حسینی که وینگر سمت راست بود هم در خط حمله و هم در کار تدافعی عملکرد قابل قبولی داشت. بر اساس داده‌های متریکا، سه پاس کلیدی داد که البته به نتیجه نرسید. او بیشترین نبرد برنده را داشت و بعد از مصلح، دومین بازیکن سپاهان در تعداد عملکرد دفاعی بود. با همین آمار او را در کنار نیازمند می‌توان بازیکن سربلند سپاهان در هفته دوم لیگ قهرمانان دانست.