اریک آبیدال مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا تایید کرد که امیدوار است به زودی قرارداد جدیدی با هم‌تیمی سابقش منعقد کند. قرارداد مسی در پایان فصل آینده به اتمام می‌رسد و پیش از این بحث‌هایی درباره احتمال جدایی او از آبی‌و‌اناری‌ها صورت گرفته بود. آبیدال اما اعلام کرد که به زودی قرارداد بازیکنی که 18 سال از حضورش در بارسلونا می‌گذرد، تمدید می‌شود. آبیدال در این باره به نشریه موندودپورتیوو گفت:«پیش از این صحبت‌هایی شده است. من نمی‌دانم که به زودی خبر تمدید قرارداد منتشر می‌شود یا نه چون تصمیم‌گیری نهایی با خود بازیکن است اما از طرف باشگاه می‌توانم بگویم که ما امیدواریم که تمدید قرارداد مسی هرچه زودتر صورت بگیرد.»

آبیدال در پاسخ به این سوال که چه زمانی قرارداد مسی تمام خواهد شد، عنوان داشت:«زمانی که مشخص شود، اعلام خواهیم کرد اما من مثبت‌اندیش هستم.» آبیدال سپس از برنامه بارسلونا برای تمدید قرارداد آنسو فاتی، پدیده جوان این فصل آبی‌و‌اناری‌ها خبر داد و گفت:«ما درباره تمدید قرارداد او هم صحبت‌هایی انجام داده‌ایم. او بازیکنی جوان است که باید تحت حمایت باشگاه قرار بگیرد. باید با خانواده و نمایندگان او صحبت کنیم.»

مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا البته اعتراف کرد که با وجود ناکام ماندن او و همکارانش برای خرید نیمار از پاری‌سن‌ژرمن در تابستان سال جاری، این بازیکن 27 ساله برزیلی همچنان در لیست خرید قهرمان لالیگا قرار دارد:«نیمار بازیکنی تراز اول است که با فلسفه بازی بارسلونا آشناست و عملکردی سطح بالا ارائه می‌کند. نیمار همیشه برای بارسلونا یک گزینه است. با این حال ما فقط در زمینه ورزشی می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم و در مورد مسائل مالی، مواردی هست که می‌توان آنها را محقق کرد و مواردی هم وجود دارد که امکان تحقق آنها وجود ندارد. آینده همه چیز را مشخص خواهد کرد. اگر وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد، چون فصل بسیار طولانی است، نخواهم گفت که خرید نیمار گزینه اول بارسلونا است اما او می‌تواند گزینه‌ای واضح باشد.»

موضوع دیگری که آبیدال درباره آن پاسخ داد، بحث احتمال خرید لائوتارئو مارتینز، مهاجم 22 ساله اینتر به عنوان جانشین لوییس سوارس است. بازیکنی که در تیم ملی آرژانتین رابطه خوبی با مسی داشته و بند فسخ 110 میلیون یورویی هم دارد. او احتمال دست به کار شدن بارسلونا برای خرید مارتینز را رد نکرد و گفت:«او بازیکنی کامل است و من فکر می‌کنم که دارد در سطحی فوق‌العاده بازی می‌کند. ما مارتینز را می‌شناسیم اما بازیکن دیگری هم هستند که عملکرد باکیفیتی دارند. من بارسلونا را هم به خوبی می‌شناسنم و می‌دانم که پروسه تطبیق‌پذیری در این باشگاه چگونه است اما من به بازیکنی که هر هفته دارد برای تیمش بازی می‌کند توجه نمی‌کنم بلکه توجهم به سایر بازیکنان است.»

کلوپ مثل کومان از فن‌دایک بازی می‌گیرد

ویرجیل فن‌دایک که از زمان پیوستن به لیورپول از ساوتهمپتون در سال 2018 کمک شایانی به استحکام خط دفاعی این تیم کرده است، از یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی خود تمجید کرد. این مدافع هلندی که فصل گذشته با لیورپول فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و تا یک قدمی قهرمانی لیگ برتر انگلیس هم پیش رفت، اخیرا عنوان مرد سال فوتبال اروپا را از آن خود کرد و شانس کسب عنوان توپ طلای فرانس فوتبال را هم دارد.

فن‌دایک در تازه‌ترین اظهارنظرش در تمجید از سرمربی آلمانی سرخپوشان مرسی‌ساید گفت:«من همان ارتباطی را با یورگن کلوپ در لیورپول دارم که در ساوتهمپتون با رونالد کومان داشتم. کلوپ هم به مانند کومان، دقیقا می‌داند که چطور بهترین بهترین بازی را از من بگیرد که این خیلی مهم است. وقتی رسانه‌ها خیلی مثبت هستند و به تمجید از من می‌پردازند، کلوپ این تعریف و تمجیدها را اغلب با یک چشمک زدن پایین می‌آورد. وقتی من به عنوان مرد سال فوتبال اروپا انتخاب شدم و باید در مراسم حضور پیدا می‌کردم، یورگن بازیکنان را جمع کرد و گفت که ویرجیل این جایزه را به نمایندگی از کل تیم می‌گیرد. بازیکنان تیم هم احترام زیادی برای من قائل هستند و مسئولیت زیادی را به من سپرده‌اند.»

مدافع 28 ساله و هلندی لیورپول همچنین درباره شانس بالای این تیم برای کسب اولین عنوان قهرمانی‌اش در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس پس از 30 سال عنوان داشت:«می‌‌بینیم که چقدر درباره قهرمانی ما در لیگ برتر صحبت می‌شود. از آن جایی که مدت طولانی است که لیورپول در لیگ برتر به قهرمانی نرسیده، برای هواداران‌مان قهرمانی در این لیگ بر هر چیز اولویت دارد. ما اما باید این تب را بیرون از تیم نگه داریم. کلوپ هر هفته به ما می‌گوید که تنها باید روی بازی بعدی تمرکز داشته باشیم و من با حرف او موافق هستم. ما کارمان را به خوبی انجام‌ می‌دهیم، اما تازه در ماه نوامبر هستیم. ماه‌های سخت هنوز در انتظارمان است.»