یک پنالتی تباه شده برای آبی‌ها و یک گل سه امتیازی برای قرمزها. سناریوی آخرین دربی، این بار هم برای هر دو تیم تکرار شد. با این تفاوت که در آن جدال پنالتی استقلال بعد از گل حریف به دست آمد و این بار تیم آبی دربی، قبل از گل حریف صاحب پنالتی شد. تیم استراماچونی شهرآورد‌ را حریص‌تر از رقیب شروع کرد. 

آن‌ها می‌توانستند مزد برتری‌شان را از روی نقطه پنالتی بگیرند اما در غیاب فرشید اسماعیلی، نوبت به علی کریمی رسید که به رویای میلیون‌ها هوادار پشت‌ پا بزند. پنالتی بد کریمی با واکنش بیرو دور شد و پس از آن، تا پایان نیمه اول، مسابقه موقعیت گل چندانی نداشت. اوضاع در نیمه دوم، ناامیدکننده‌تر نیز شد. 

ستاره‌های دو تیم بجز غلت خوردن روی زمین، اعتراض به داور، درگیری فیزیکی و تلاش برای تهییج سکوها، حرکت دیگری انجام ندادند‌. 

بر خلاف تعویض‌های استراماچونی اما، تعویض‌های کالدرون جواب داد و مهدی عبدی جوان در اولین بازی رسمی با اولین لمس توپ، یک گل فوق‌العاده حساس زد. گلی که سرنوشت این بازی و شاید خود این بازیکن را عوض کرد. پرسپولیس ۹ امتیازی حالا در صدر جدول به پدیده چسبیده و استقلال؛ در سوگ فرصت‌های از دست رفته، همسایه شاهین بوشهر در قعر جدول است.